KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643050
nr 1564 3050
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Örebro Slott. Signerad, daterad 1991. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 53x60
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 september 2023
kl 19:23:09
100 kr
250 kr
350 kr
Eivin Granath
Läs mer om Eivin Granath